суббота, 21 мая 2016 г.

Буквені ігри у вивченні англійської мови

Буквені ігри.
Серед великої різноманітності ігор особливе місце займають буквені ігри /Word Games/. Під буквеними іграми ми розуміємо своєрідні загадки, в яких потрібно відгадати слово або фразу, написані незвичним способом. Для відгадки необхідно провести комбінаторні перетворення з буквами — змінити їх послідовність, розміщення відносно одна одної, порядок читання, додати або вилучити окремі букви. Такі розважальні ігри мають різні назви — розважальні, інтелектуальні, словесні, тестові ігри, буквені задачі. Вони входять в розряд розважальної енігматики (ainigmatos (гр.) —загадка) або Language Puzzles.
Буквені ігри розширюють ерудицію, вчать працювати зі словником, дають можливість тренувати пам'ять, заглиблю­ватися в тонкощі мови, але при цьому не втрачають своєї розважальності. У ці ігри грають з метою змагання, групами, індивідуально, в письмовій чи усній формі, із застосуванням наочності (частіше образотворчої — графічної, друкованої, символічної) або без неї.
Розглянемо буквені задачі.
Анаграма (англ. Anagram Game — перестановка букв)
— це слово або словосполучення, утворене перестановкою букв, які складають інше слово чи словосполучення. Вона була відкрита у третьому столітті до н.е. грецьким грама­тистом і поетом Лікофроном. Приклади анаграми: колба — бокал, карта-карат-катар. Існують фрази, що складаються з анаграм (блок анаграм). Приклади анаграм в англійській мові: team-meat-mate.
Паліндром (від гр. palendromeo — біжу назад) — слова, які читаються однаково зліва направо і справа наліво. Наприклад: піп, наган. Приклади паліндромів англійською мовою: dadAnnarefer.
За переказами в Константинополі у візантійському храмі Софії на мармуровій купелі було вирізано такий паліндромний вислів НИСПОНАНОМИМАТАМИМОНАНОПСИН. Це означало "Обмивайте не тільки лице своє, але й ваші гріхи".
Метаграма (англ. doublet від гр. metaміж, після, через, gramma — буква) — загадка, в якій одна буква слова замі­нюється іншою. Складається ланцюжок метаграм, який з'єд­нує задані слова. Задані слова можуть також відгадуватися за ознаками, які сформульовані в рифмованому тексті, при­чому в змісті такого завдання вказані букви, зміна яких міняє смисл слова. Найбільш поширеною є метаграма із звичайним текстом, а не рифмованим. Винахідником метаграми вважа­ється відомий англійський письменник Льюіс Керрол.
Найпростішим видом метаграми є гра, знайома з дитинства — "зіпсований телефон" (Gossip), за правилами якої ведучий пошепки передає повідомлення першому гравцеві, а той передає його наступному по колу. Останній гравець голосно говорить, що він почув, і майже напевно це буде зовсім не те, що сказав ведучий першому гравцеві.
Логогриф (від гр. logos — слово, grithos — загадка) — буквена гра, в якій треба відшукати загадане слово і утворити від нього нові слова шляхом перетворення і відки­дання окремих букв або складів.
Друга група: головоломки (Puzzles).
На відміну від буквених задач головоломки вводять елемент складності в розгадування задуманих слів. Це особливе розташування слів, які відгадуються, —у вигляді квадрата фігур, ланцюжка, драбини, або комбінація малюнків, знаків, умовних позначень і т.п. Суть операції в головоломках полягає у відгадуванні слів, фраз за умови їх правильного, відповідно задуманому, розташування відносно один одного (кросворди) або у відгадуванні намальованих чи зашифрованих слів або фраз (ребуси).
Кросворд (від англ. Cross-Word — слова, які пере­хрещуються) — гра, яка полягає в заповненні буквами рядів-клітинок, що перехрещуються так, щоб по горизонталі і вертикалі вийшли задані за значенням слова. Про популярність цієї гри говорить той факт, що у Великобританії проводяться чемпіонати на першість країни з розв'язання кросвордів, а також фіксуються рекорди по складанню кросвордів, що мають найбільшу кількість клітинок, виходять спеціальні видання. Автором першого кросворда є англієць Arthur Wynne, який опублікував свій кросворд 21 грудня 1913 року.
Чайнворд (від англ. chain — ланцюжок, word — слово) — різновид кросворда, в якому слова розміщені одне за одним. Кінець попереднього слова є початком наступного. Слова, які потрібно вставити, можуть бути зашифровані малюнками, ребусами і т. п.
Файнворд (від англ. fineточний, word — слово) складається з декількох клітинок, заповнених буквами, - ключа до розгадки. З частини букв, розміщених у клітинках, складається якесь слово, сполучення слів або речення. Ключ служить для розгадування файнворда.
Ребус — гра-загадка, в якій слово, що шукається, або фраза зображені комбінацією букв, фігур, знаків.
Арифмогриф (англ. Word Arithmetic — від гр. arythmos — число, rhythos — загадка). Мета гри — відгадування слів чи тексту, де букви зашифровані цифрами. Одна цифра замінює іншу в алфавіті від 0 до 9. Наприклад: слово PEN­CIL в цифровому зображенні читається як набір цифр 5432181, слово girl — як 80114 і т.п.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G J
K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z


Третя група: шаради (англ. Charade — від фр Charade І— загадка) — гра, в якій загадане слово ділиться на частини, які являють собою окремі слова, що відгадуються за вказаними значеннями, а також загадка, що подається в образних сценах. Англійське слово CHARADE означає: акторська гра, до якої звертаються для зображення значення смислозначимих частин, з яких складається слово.

Комментариев нет:

Отправить комментарий